Sněhové řetězy LUX 90 12mm

Katalogové číslo: 16029

Kategorie:

Dostupnost:
Skladem

Cena se zobrazí po přihlášení


Popis produktu Sněhové řetězy LUX 90 12mm

*rychloupínací sněhové řetězy

* křížová stopa

*sada 2kusy

*určeno pro vozy do hmotnosti 2000kg

 *homologace GS TÜV

Sněhové řetězy Lampa R-12 - velikost 090

Sněhové řetězy vynikajicí kvality R-12 od italské firmy Lampa.

Rozměry řetězu: výška článku 12 mm - délka 22 mm

Určeno pro pneumatiky:

14" - 195/75-14, 195/80-14, 195-14, 205/70-14, 600-14

15" - 180-15, 185-15, 195/70-15, 205/65-15, 215/60-15, 225/55-15

16" - 195/65-16, 205/55-16, 215/50-16

17" - 205/50-17, 215/45-17, 235/40-17

18" - 205/40-18

Sněhové řetězy vynikají vysokou odolností, rozměr článku je 12 mm, což je ve srovnání s běžnými řetězy o 3 mm více, navíc jsou vyrobeny ze speciální tvrzené oceli. Řetězy lze nasadit bez popojíždění autem viz. fotodokumentace. Řetězy jsou vybaveny napínací kladkou. Součásti balení jsou 4 ks článků - oček navíc.

Tento produkt prošel certifikací GS TÜV.

Ti, kdo plánují dovolenou na lyžích nebo delší pobyt v horách, by se měli před příchodem zimy připravit - pořídit si sněhové řetězy. Sněhové řetězy jsou nejlepší ochranou před protáčením kol a neúmyslným klouzáním po náledí.

Hned na začátku je nutné zmínit, že sněhové řetězy nenahrazují zimní pneumatiky! Nasazují se totiž jen na poháněnou nápravu. A to nestačí k tomu, aby automobil dokázal udržet stopu (např. v zatáčkách nebo při jízdě z kopce).

Ať už si vyberete jakýkoliv systém, podle odborníků je nejdůležitější natrénovat si montáž řetězů ještě před vyjetím na zimní dovolenou. Montáž je celkem stresující a obvykle probíhá za velmi nepříznivých podmínek. Sněhové řetězy byste proto měli dokázat namontovat i poslepu!

Při používání sněhových řetězů zacházejte s pneumatikami co možná nejopatrněji. Například utahování: Samozřejmě, že byste řetězy měli po nasazení utáhnout - ale zase ne příliš, protože funkce sněhových řetězů spočívá v tom, že se dotknou povrchu dříve než pneumatiky.

Odborníci také poukazují na to, že by se řetězy měly pohybovat po obvodu pneumatik. Pokud by zůstaly na jednom místě, došlo by k postupnému poškození vzorku. Občas používaný postup nasazování řetězů, kdy se nejprve zvedne automobil, vypustí z pneumatik část vzduchu, pak nasadí a utáhnou řetězy a nakonec se na čerpací stanici vzduch opět doplní, je tedy naprosto chybný. Řetězy nesmí působit na pneumatiky jako korzet - anebo pak pneumatiky můžete rovnou vyhodit.

Montáž sněhových řetězů Lampa R-12:

1. rozložte řetězy na zem před kolo tak, aby žlutý konec obvodového lanka leželo vlevo

2. protáhněte obvodové lanko (žlutým koncem napřed) za kolo vozidla z leva doprava

3. obvodové lanko uchopte za oba konce a lankový uzávěr spojte v horní části kola

4. boční zelený háček zahákněte do volného oka žlutého obvodového řetězu

5. usaďte řetěz na pneumatiku. Lankový kruh musí bezchybně přiléhat na vnitřní (zadní) část kola

6. odklopte páčku ráčný a protáhněte ni červený napínací řetěz

7. napínací řetěz silně napněte a gumový napínák upevněte na přiměřené místo na bočním řetězu

8. dva plastové háčky rovnoměrně zahákněte na žlutý řetěz

Demontáž sněhových řetězů:

1. před demontáží se nejprve přesvědčte, zda kolo nestojí na řetězu a postupujte přesně v opačném pořadí než při montáži

2. odhákněte gumový napínák, vyjměte napínací řetěz z uzávěru

3. rozpojte háček v horní části, uvolněný řetěz přesmýkněte přes kolo směrem k sobě a rozpojte obruč

4. uchopte řetěz za jednu stranu rozpojené obruče a vytáhněte jej

5. po použití řetěz omyjte teplou (vroucí) vodou a nechte osušit. Pokud obruč sejmutého řetězu přetočíte dvakrát dokola a spojíte lankový uzávěr obruče, lze řetězy pohodlně uložit zpět do plastového kufříku

Důležitá upozornění:

Řetězy je nutné po cca 50 metrech jízdy znovu dotáhnout (v případě nutnosti opakujte několikrát)! Dotažení řetězů průběžně kontrolujte. Pokud napínací řetěz nebude dostatečně napnut, může dojít k uvolnění řetězu a jeho následného sklouznutí, což může mít za následek poškození vozu. V takovém případě nelze uznat reklamaci.

Sněhové řetězy se používají pouze v nezbytně nutných případech pro zlepšení jízdních vlastností vozidla při sněhové pokrývce, resp. Zledovatělém povrchu. Při použití řetězů mimo souvislou sněhovou pokrývku dojte k probroušení jednotlivých článků řetězu a tím k jeho znehodnocení. Při použití sněhových řetězů je třeba věnovat pozornost neobvyklým reakcím při řízení vozidla. Nedoporučuje se náhlé brzdění nebo zrychlování. Nejvyšší povolená rychlost při použití řetězů je 50 km/h. Část řetězu, která přichází do kontaktu s vozovkou, je náchylná na opotřebení. Řetěz opotřebovaný nad 30% se nesmí dále používat! Pokud dojde k přetržení řetězu, je nutné jej ihned odstranit z vozidla, aby nebylo vozidlo poškozeno. Řetěz musí být vždy nasazen symetricky s osou pneumatiky a po celém obvodu řádně vypnut. Uchytávací očka obvodové obruče (na vnitřní straně kola) musí vždy otevřenou stranou směřovat od pneumatiky tak, jak je to vyobrazeno na obrázku. V opačném případě by mohlo dojít k poškození pneumatiky. Řetězy jsou galvanizovány. Mohou používáním korodovat, zejména působením soli na silnicích.

*očko řetězu 12mm

*baleno v plastovém kufru